تبلیغات در اینترنتclose
پرفروش ترین فیلم های سال 2016
پرفروش ترین فیلم های سال 2016
بازدید : 139 | یکشنبه 05 دی 1395 - 13:21
man
ارسالی ها : 19
عضویت : 26 /9 /1395
پرفروش ترین فیلم های سال 2016
گیشه سینمای جهان در هفته میلادی که گذشت به لطف فیلم های «کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی»، «کتاب جنگل» و انیمیشن «زوتوپیا» در تسخیر محصولات کمپانی دیزنی بود.سال 2016 میلادی با ادامه فروش چشمگیر فیلم های در عصه جهانی و ثبت رکوردهای متنوع همراه بود و در مجموع سه فیلم توانستند به فروش جهانی بیش از یک میلیارد دلار دست یابند.در فاصله یک هفته به پایان سال میلادی، نگاهی می اندازیم به فیلم هایی که امسال بیشترین فروش را در گیشه جهانی سینما به ثبت رساندند.فیلم کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی محصول کمپانی دیزنی با فروش جهانی 1.153 میلیارد دلار، پرفروش ترین فیلم سال 2016 نام گرفت و خیلی بعید است در یک هفته منتهی به سال جدید میلادی فیلمی بتواند به این رکورد فروش دست یابد. این فیلم ابرقهرمانی که محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی است، 408 میلیون دلار از مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی و 745 میلیون نیز در گیشه بین المللی کسب کرد.

ک


اپیتان آمریکا:جنگ داخلی پرفروش ترین فیلم 2016در مکان دوم پرفروش ترین محصولات سینمایی سال 2016 انیمیشن « در جستجوی دری » محصول استودیو پیکسار کمپانی دیزنی قرار دارد که با اکران خود در سطح جهان فروش 1.021 میلیارد دلار را رقم زد.
این انیمیشن سه بعدی اولین محصول کمپانی دیزنی پس از سال 2010 و انیمیشن «داستان اسباب بازی 3» است که به فروش بالغ بر میلیارد دلار دست یافته و رکورد فروش آغازین انیمیشن در تاریخ سینمای آمریکا را نیز در اختیار دارد.
این فیلم که دنباله انیمیشن معروف « در جستجوی نمو » است، 486 میلیون دلار از فروش خود را در آمریکالی شمالی و 541 میلیون دلار آن را در سایر کشورهای جهان به دست آورده است. «در جستجوی دُری» پس از «منجمد»، « مینیون ها » و «داستان اسباب بازی 3» و بالاتر از «زوتوپیا» در مکان سوم پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما قرار دارد.
در جستجوی دُری پرفروش ترین فیلم 2016

در مکان سوم موفق ترین فیلم های گیشه سینمای جهان در سال 2016 نیز یک انیمشن دیگر به نام «زوتوپیا» قرار درد که با فروش 1.023 و با اختلاف اندک با «در جستجوی دُری» ایستاده است. این انیمیشن که محصول استودیو انیمیشن والت دیزنی است، در 11 بخش جوایز بین المللی انیمیشن «آنی» نامزد شده و به همراه «در جستجوی دُری» در فهرست کوتاه اسکار انیمیشن نیز قرار دارد.


زوتوپیا پرفروش ترین فیلم 2016

فیلم-انیمیشن «کتاب جنگل» نیز که بر اساس انیمیشن معروف و کلاسیک 1967 و به کارگردانی «جان فاوارو» ساخته شد نیز چهارمین فیلم پرفروش سال 2016 با فروشی بالغ بر 966 میلیون دلار قرار دارد تا بدین ترتیب چهار فیلم اول در فهرست 10 فیلم پرفروش سال همگی از محصولات دیزنی و استودیوهای وابسته به آن باشد.
رتبه پنج این فهرست هم به انیمیشن «زندگی مخفیانه حیوانات خانگی» اختصاص دارد که در سال جاری میلادی به فروش 875 میلیون دلار دست یافت. کمدی انیمیشن ماجراجویانه و سه بعدی «زندگی مخفیانه حیوانات خانگی» در مجموع 368 میلیون دلار از محل سینماهای آمریکای شمالی و بیش از 506 میلیون دلار نیز در سایر کشورهای جهان فروخت. حضور چهار فیلم از دنیای انیمیشن (با احتساب کتاب جنگل) در میان پنج فیلم پرفورش سال 2016 حاکی از اوج دوران موفقیت و استقبال جهانی از سینمای انیمیشن در سال های اخیر است.کمپانی دیزنی امسال به رکورد بی سابقه فروش سالانه 7 میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافته و این اولین سالی است که هر یک از شرکت های زیر مجموعه کمپانی دیزنی شامل دیزنی، استودیو انیمیشن والت دیزنی، استودیو انیمیشن پیکسار، مارول استودیو و لوکاس فیلم، یک فیلم را روانه سینماهای جهان کرده اند. همچنین این کمپانی تاکنون رکورد فروش سالانه در تاریخ سینمای آمریکا (2.7 میلیارد دلار) و کورد تاریخی فروش یک کمپانی در گیشه بین الملل (4.28 میلیارد دلار) را نیز در دست دارد.

مجموعه فیلم های «هری پاتر» محصول کمپانی «برادران وارنر» نیز با اکران فیلم «هیولاهای شگفت انگیز و زیستگاه آنها»به دومین مجموعه فیلمی تبدیل شد که مجموع فروش آن به رقمی بالغ بر 8 میلیارد دلار می رسد. «هیولاهای شگفت انگیز و زیستگاه آنها» که هم اکنون در اکران است تا به امروز 720 میلیون دلار در گیشه جهانی فررخته است.
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :